Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Silvestrovský beh v Senici

31. decembra 2023 10:0014:00

Silvestrovský beh
Keď sa rok nachýli ku koncu, Senica ožíva športovým duchom, Silvestrovský beh napíše už svoju 38. kapitolu. Tento bežecký sviatok priláka do Senice pravidelne účastníkov nielen z okolia, ale aj z ďaleka, aby spoločne prešli do nového roku aktívnym krokom.

Zmeny usporiadania mládežníckych kategórií

Organizátori sa tento rok rozhodli pre zmienku v programe. Reflektujúc na zapojenie behu do širšieho rámca bežeckých podujatí. Senický Silvestrovský beh je súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára, Grand Prix Záhoria a Záhoráckeho detského bežeckého pohára. To si vyžiadalo úpravu štartových časov pre najmladších účastníkov. Benjamínkovia sa tento rok na trať postavia o 11:30 h. Predškoláci odštartujú svoj závod o desať minút skôr, o 11:20 h.

Silvestrovský beh v Senici
Silvestrovský beh v Senici

Rôzne výzvy pre rôzne vekové kategórie

Deti a mládež majú možnosť ukázať svoj talent v behu v kategóriách podľa veku, pričom ich čakajú trate dlhé 600, 900 a 1800 metrov. Tieto preteky prechádzajú malebným parkom okolo DAV-u, čo pridáva na kráse športového zážitku.

Beh pre zdravie – pre všetkých

Bežecký program pokračuje tradičným Behom pre zdravie, ktorý sa začína o 12:00 h. Tento jeden okruh parkom je otvorený pre každého, kto chce privítať Nový rok aktívnym pohybom v prírode.

Silvestrovský beh v Senici
Silvestrovský beh v Senici

Primátor odštartuje dospelých

Dospelé kategórie sa na štart postavia o 12:15 h, kde ich privíta a odštartuje primátor mesta Martin Džačovský. Ženy a muži nad 70 rokov sa vydajú na jeden okruh, zatiaľ čo ostatných bežcov čakajú dva okruhy po 4 kilometre po cyklotrase.

Tento rok sa Silvestrovský beh v Senici predstavuje v mierne pozmenenom šate, ale s nezmeneným zámerom – spojiť komunitu v spoločnom športe a posilniť zdravý životný štýl. Nech už ste pravidelný účastník alebo sa rozhodnete pridať prvýkrát, nezabudnite sa zaregistrovať a prísť vychutnať si posledný deň roka plným dychom.

Details

Date:
31. decembra 2023
Time:
10:00 až 14:00
Event Category:
Event Tags:

Organizer

Mesto Senica
Phone
034/651 5004
Email
prednosta@senica.sk
View Organizer Website

Venue

Futbalový štadión FK Senica
Sadová 22
Senica, 905 01 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
034/651 73 51