ZOO Bratislava

ZOO Bratislava

ZOO Bratislava je unikátnym miestom, kde sa môžete ponoriť do fascinujúceho sveta zvierat a prírody.

Miesto, kde sa stretáva svet zvierat, ľudí a prírody

Táto mestská zoologická záhrada, situovaná na úpätí Malých Karpát, ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a príležitosť spoznať rozmanitosť živočíšnej ríše.

Počiatky a hľadanie vhodnej lokality

Myšlienka vybudovania zoologickej záhrady v Bratislave sa zrodila už v roku 1948. Po zvážení rôznych lokalít padlo rozhodnutie vystavať ZOO v Mlynskej doline. S výstavbou sa začalo v roku 1959 a brány ZOO sa pre verejnosť otvorili 9. mája 1960.

ZOO Bratislava

Prvé chovateľské úspechy a rozširovanie kolekcie zvierat

Už v prvom desaťročí svojej existencie zaznamenala zoologická záhrada významné chovateľské úspechy. Podarilo sa odchovať mláďatá rôznych druhov, vrátane rysa ostrovida, ktorého hlava dodnes dominuje logu ZOO Bratislava. V 70. rokoch sa kolekcia zvierat rozšírila o mnohé vzácne druhy a pribudli ďalšie úspechy, ako napríklad odchov hyen pásavých.

Náročné obdobie likvidácie expozícií a výstavby diaľnice

Pre ZOO boli náročným obdobím80. a 90. roky minulého storočia. Kvôli výstavbe kanalizačného zberača, diaľničnej prípojky a neskôr diaľnice D2 bola zlikvidovaná značná časť expozícií. Napriek ťažkostiam sa však podarilo dosiahnuť významné úspechy, ako dovoz nosorožcov tuponosých či projekt záchrany priamorožca šabľorohého.

ZOO Bratislava

Nové milénium a rozvoj ZOO Bratislava

Začiatok nového milénia priniesol ďalší rozvoj zoologickej záhrady. Vybudovali sa nové expozície, ako DinoPark s druhohorými plazmi či pavilóny šeliem a primátov. Zoologická záhrada sa zapojila do viacerých projektov ochrany ohrozených druhov a dosiahla ďalšie chovateľské úspechy, vrátane odchovov gibona zlatolíceho, tigra bieleho či pandy červenej.

Súčasnosť a zaujímavé expozície ZOO Bratislava

Medzi najzaujímavejšie expozície súčasnosti patrí ocenený výbeh pre vlky eurázijské, výbeh pre pandy červené so zapojenou stromovou vegetáciou, lesné výbehy pre karpatskú faunu či pavilón primátov pre šimpanzy a orangutany. ZOO Bratislava je tiež jedinou na Slovensku, ktorá chová nosorožce či vzácneho diviaka visajanského.

ZOO Bratislava – miesto, kde sa snúbi láska k zvieratám s ich ochranou

Zoologická záhrada je miestom, kde sa snúbi láska k zvieratám s úsilím o ich ochranu a zachovanie pre budúce generácie. Návšteva tejto výnimočnej zoo je skvelou príležitosťou, ako stráviť deň v lone prírody, obklopený fascinujúcimi tvormi z celého sveta. Nechajte sa vtiahnuť do sveta zvierat a odneste si domov nezabudnuteľné spomienky z návštevy ZOO Bratislava.

ZOO Bratislava