Pezinská Baba, Malé Karpaty

Pezinská Baba, Malé Karpaty

Pezinská Baba, známa predovšetkým ako obľúbené lyžiarske stredisko, ponúka návštevníkom oveľa viac než len zimné radovánky. Toto malebné miesto v srdci Malých Karpát je ideálnym východiskovým bodom pre mnoho turistických výletov a aktivít v každom ročnom období.

Poloha a dostupnosť

Pezinská Baba sa nachádza v sedle Baba (527 m n. m.), ktoré spája obce Pezinok a Pernek. Sedlom prechádza cesta II/503, spájajúca Malacky a Pezinok, vďaka čomu je ľahko dostupná autom. Pre turistov je k dispozícii parkovisko priamo v stredisku.

Pezinská Baba, Malé Karpaty

Turistika v okolí

Pezinská Baba je obľúbeným východiskovým aj cieľovým bodom pre mnohých turistov. Priamo cez sedlo vedie červeno značená Štefánikova magistrála, ktorá je súčasťou medzinárodnej európskej trasy E8. Táto trasa kopíruje hrebeň Malých Karpát a ponúka nádherné výhľady na okolie. Ďalšou možnosťou je modrá turistická trasa, spájajúca Pernek a Pezinok.

Zimné aktivity

V zimnom období sa Pezinská Baba mení na rušné lyžiarske stredisko. K dispozícii sú tri lyžiarske vleky a dva slalomové svahy s umelým osvetlením, ktoré umožňujú lyžovanie aj v neskorých večerných hodinách. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,30 km. Pre bežkárov sú pripravené kvalitne upravované trate v dĺžke 8 km, vhodné pre klasickú aj korčuliarsku techniku.

Pezinská Baba, Malé Karpaty

Služby a vybavenie

Priamo v stredisku nájdete požičovňu lyžiarskeho výstroja, lyžiarsku školu a niekoľko bufetov. Pre tých, ktorí chcú stráviť na Pezinskej Babe viac dní, je k dispozícii ubytovanie v horskom hoteli Baba a v niekoľkých podnikových chatách.

Turistické srdce Malých Karpát

Pezinská Baba je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody a aktívneho oddychu. Či už sa rozhodnete pre zimnú lyžovačku alebo letnú turistiku, toto malebné miesto v srdci Malých Karpát vás určite nesklame. Vďaka ľahkej dostupnosti a širokej ponuke služieb je Pezinská Baba obľúbenou destináciou pre jednodňové výlety aj dlhšie pobyty.

Pezinská Baba, Malé Karpaty