Trnavský kraj zážitkov zaujal v Dubaji i v Rijáde

Trnavský kraj zážitkov zaujal v Dubaji i v Rijáde. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Na 30. ročníku najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu na Blízkom východe ATM Dubaj sa po roku prezentoval Trnavský kraj zážitkov ako jediná slovenská destinácia.

Po otvorení svojho prvého zahraničného zastúpenia, ktoré v Dubaji funguje od januára 2023, ide o ďalší krok k prilákaniu turistov z krajín okolo Perzského zálivu. Počas uplynulého týždňa sa zástupcovia Krajskej organizácie (KOCR) Trnavský kraj zúčastnili aj na veľtrhu cestovného ruchu Riyadh Travel Fair v hlavnom meste Saudskej Arábie.

Účasť na veľtrhoch, ale aj prevádzka zahraničného zastúpenia, súvisí so snahou zaujať dovolenkárov z arabských krajín. Tí po pandémii pozmenili svoje cestovateľské priority. Vďaka piešťanským kúpeľom si Trnavský kraj vytvára u obyvateľov Blízkeho východu dobré meno už vyše 60 rokov. Cieľom zahraničného zastúpenia aj prezentácií na veľtrhoch je vzbudiť ešte väčší záujem na tomto trhu. 

Predstavilo sa aj Letisko Piešťany

Spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, Trnavským samosprávnym krajom, Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Rezort Piešťany sa od 1. do 4. mája 2023 na Arabian Travel Market (ATM) v Dubaji predstavilo aj Letisko Piešťany. To je vstupnou bránou do regiónu pre turistov z tejto časti sveta. V dňoch 22. až 24. mája sa o zaujímavostiach Trnavského kraja zážitkov dozvedeli aj účastníci veľtrhu cestovného ruchu Riyadh Travel Fair v hlavnom meste Saudskej Arábie. 

Vzťahy, ktoré sme pred rokom na veľtrhu cestovného ruchu v Dubaji nadviazali neustále rozvíjame aj s cieľom zvýšenia záujmu o dovolenky v destinácii Trnavský kraj. Našou ambíciou je prilákať obyvateľov Bahrajnu, Kuvajtu, Ománu, Kataru, Saudskej Arábie ale aj Spojených arabských emirátov. Práve návštevníci z týchto krajín prichádzajú do Európy a hľadajú kvalitnú kúpeľnú starostlivosť. Tú im v našom regióne vieme ponúknuť,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič

Trnavský kraj zážitkov zaujal v Dubaji i v Rijáde. Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Trnavský kraj zážitkov zaujal v Dubaji i v Rijáde. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

prezentovalo sa aj využitie voľného času

Trnavský kraj sa na ATM v Dubaji predstavil nie len ako kraj liečivých prameňov. Dôraz bol kladený aj na možnosti aktívneho trávenia voľného času v prírode. Napríklad nenáročným výletmi do Malých Karpát alebo splavmi tunajších riek. Pre rodiny s deťmi sú lákadlom aj akvaparky, hrady a zámky. Ľudia z Blízkeho východu oceňujú tiež dostupnosť európskych metropol – Bratislavy, Viedne a Budapešti. 

Začiatkom mája sme absolvovali množstvo stretnutí s existujúcimi i potenciálnymi partnermi. Hovorili sme s nimi o príprave balíčkov reflektujúcich špecifické potreby dovolenkárov prichádzajúcich z Blízkeho východu. Ich záujem o Trnavský kraj a Slovensko je potvrdením, že rozhodnutie otvoriť v Dubaji zastúpenie, bolo správne. V prezentácii destinácie sme pokračovali v Rijáde, hlavnom meste Saudskej Arábie,“ dodala Agáta Mikulová, riaditeľka KOCR Trnavský kraj. 

Propagáciu Trnavského kraja zážitkov v štátoch okolo Perzského zálivu od januára zabezpečuje spoločnosť AVIAREPS. Ide o medzinárodnú agentúru zameranú na marketing a predaj produktov cestovného ruchu, ktorá bola založená v roku 1994 v Nemecku a v súčasnosti má zastúpenie v 58 krajinách sveta. 

Štatistický úrad SR eviduje v Trnavskom kraji za prvý štvrťrok tohto roka 291 prenocovaní návštevníkov zo Spojených arabských emirátov. Je to viac než v rokoch pred pandémiou. Za prvé tri mesiace 2019 to bolo 150 prenocovaní a za celý rok 2019 strávili občania Spojených arabských emirátov v Trnavskom kraji 3394 nocí.