Vesna otvorí sezónu zážitkov na vodách Trnavského kraja

S Vesnou na vodu je názov jarnej novinky Trnavského kraja zážitkov. Malý Dunaj Zdroj: Trnavský kraj zážitkov

S Vesnou na vodu prichádza ako s jarnou novinkou Trnavský kraj zážitkov. Výnimočnosť otvorenia vodáckej sezóny spočíva v tom, že sa uskutoční hneď na troch vodách v jednom čase. V sobotu 30. apríla 2022 o 9.00 h sa začnú splavy na Váhu, Malom Dunaji aj na Dunajských ramenách.

Vodáci si vyberú z troch rôznych splavov

Vodáci si budú môcť vybrať z troch rôznych splavov podľa toho, či ich lákajú zážitky na divokej, alebo pokojnejšej vode. „Vesna volá na vodu aj tých, ktorí so splavovaním nemali doteraz žiadne skúsenosti. Na začiatku každého splavu dostanú účastníci rýchlokurz splavovania. Snažíme sa ukázať návštevníkom Trnavského kraja zaujímavé a jedinečné miesta na troch trasách vodných tokov v našom regióne,“ uviedla Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Prvý z troch úsekov dostal názov „Na pokojných vodách s Vesnou.“ Začína sa pri Vodnom mlyne v Tomášikove a končí sa v obci Jahodná. „S Vesnou vodnou cestou“ sa účastníci splavu vydajú splavovať Dunajské ramená. Trojhodinová Cesta sa začína vo Vojke nad Dunajom a pokračuje cez Gabčíkovo späť do Vojky. Tretia z ponúkaných vodáckych trás sa nazýva „Vesna, voda besná“. Na rieke Váh sa celodenný splav začína v Sokolovciach a končí sa v Hlohovci.

Cieľom S Vesnou na vodu je prezentovať dedičstvo na riekach

Cieľom podujatia S Vesnou na vodu je prezentovať návštevníkom Trnavského kraja bohaté prírodné a kultúrne dedičstvo na riekach nášho kraja a taktiež na najväčšom riečnom ostrove v Európe objavovať meandre Dunaja, Dunajské ramená veľmi bohaté na vegetáciu. Splavovanie riek je zážitok, ktorý si môžu dopriať malí aj veľkí, či dokonca rodiny s deťmi. Zároveň týmto podujatím chceme prezentovať aj našich partnerov a tým poukázať na dôležitosť spolupráce v oblasti cestovného ruchu, ktorá vytvára jedinečný prínos pre destináciu,“ vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Ďalšie informácie o vstupenkách a podujatí nájdete na krajzazitkov.sk.

S Vesnou na vodu je názov jarnej novinky Trnavského kraja zážitkov. Zdroj: Trnavský kraj zážitkov
S Vesnou na vodu je názov jarnej novinky Trnavského kraja zážitkov. Zdroj: Trnavský kraj zážitkov