Smrdáky otvárajú letnú kúpeľnú sezónu

Kúpele Smrdáky Zdroj: OOCR Záhorie

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v malebnej dedinke Smrdáky je na programe v nedeľu 28. mája 2023 od 9.00 do 22.00 h.

Podujatie s dlhoročnou tradíciou ponúkne počas dňa skvelý program. Na svoje si prídu milovníci tradičných remesiel, veteránov aj kultúry. Súčasťou bude slávnostný sprievod a posviacka prameňov, symbolizujúca nadchádzajúcu hlavnú kúpeľnú sezónu a blahodarné účinky minerálnej vody a bahna.
„K dispozícii budú remeselné stánky, prehliadka historických vozidiel aj jazda elegancie na bicykloch v dobových kostýmoch. Podujatie sa uskutoční v samom srdci kúpeľného parku,“ uviedol Martin Lidaj, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie.

Na podujatí bude aj bohatý kultúrny program

Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program – swingová skupina Funny Fellows, Cigánsky diabli, detský folklórny súboj Nádej či Kúzelník Melies, vystúpia aj mažoretky SPIRIT. Nebude chýbať ukážka techniky smrdáckych dobrovoľných hasičov. Podujatie ukončí Retro párty a DJ Miles.

Samozrejme nesmieme zabudnúť na našich malých kamarátov. Pre deti budú od 11.00 h pripravení animátori, skákajúci hrad, maľovanie na tvár, poníky, bublinová a balónová show, detská diskotéka a dokonca aj exotické vtáky,“ prezradila viac o atraktívnom programe Lívia Vávrová z marketingového oddelenia Kúpeľov Smrdáky.

Miestna starostka Ingrid Tripšanská hovorí: „Sme malá obec so 600 obyvateľmi, ale máme tu nádherný park. Dá sa tu prejsť po miestnych vinohradoch, pýchou je 300-ročná lipa pri kaplnke sv. Jána Nepomuckého. Neďaleko obce stojí Miléniový kríž, na stavbu ktorého prispeli aj občania našej obce ako aj návštevníci kúpeľov.

Kúpele Smrdáky a aj samotná obec sú jedným zo základných pilierov Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie. Každoročne ich navštívi viac ako 50.000 klientov, ktorí okrem samotných kúpeľov objavujú aj ďalšie miesta v našom regióne, čím ich podporujú aj ekonomicky,“ informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

S využitím jedinečného prírodného bohatstva – sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna sa Kúpele Smrdáky zameriavajú predovšetkým na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu. Zariadenie patrí do skupiny Ensana, ktorá vlastní aj Prírodné liečebné kúpele Piešťany.