Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Sily a siločiary Márie Hrabinskej

6. apríla 202227. apríla 2022

Sily a siločiary Márie Hrabinskej

Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva na autorskú výstavu Sily a siločiary Márie Hrabinskej vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska v Senici.

Mária Hrabinská sa narodila v Bratislave, kde prežila väčšinu svojho života. O maľbu sa zaujíma od detstva. Intenzívne sa jej však začala venovať pred tridsiatimi rokmi, keď si na neďalekých kopaniciach nad Sobotišťom kúpili chalupu U Kadlečíkov a očarená okolitou prírodou sa ju snažila preniesť na maliarske plátno. Jej záľubu v maľovaní na istý čas nahradila záľuba vo fotografovaní, keď ju pracovné povinnosti v európskych inštitúciách zaviali do zahraničia. Po desiatich rokoch, po návrate na Slovensko, sa k svojej záľube vrátila a výtvarná tvorba sa opäť stala jej vášňou. Absolvovala niekoľko kurzov maľby. V súčasnosti navštevuje ateliér Jozefa Kurinca na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Zaujíma sa tiež o svetové výtvarné umenie. Svoje fotografie a výtvarné diela vystavovala doma i v zahraničí (Brusel, Thessaloniki, Bratislava, Komárno, Topoľčany).

Na druhej sólo výstave výtvarných prác v Senici sa prezentuje obrazmi z ostatných piatich rokov. Tie sú dokumentom životných i pracovných ciest autorky. Mária Hrabinská už chalupu U Kadlečíkov nevlastní, no spomienky na kopanice a Záhorie sa objavujú aj v jej súčasnej tvorbe. Jej diela sú odvážne až dobrodružné. Odráža sa v nich čaro a samota kopaníc a provensálskych dediniek v kontraste s hektickým životom medzi mrakodrapmi veľkomiest.

Kurátorkou výstavy je Katarína Čierna. Výstavu plnú emócií, farieb a pohybu, ktorá zaujme sviežosťou videnia a čistotou úprimnosti výrazu, si môžete prísť pozrieť do Záhorského osvetového strediska v Senici do 27. apríla 2022 v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hodiny.

Sily a siločiary Márie Hrabinskej

Sily a siločiary Márie Hrabinskej

Podrobnosti

Začiatok:
6. apríla 2022
Koniec:
27. apríla 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:

Organizátor

Záhorské osvetové stredisko
Dokončené
034/654 32 05
Email
zos@zupa-tt.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Záhorské osvetové stredisko
Vajanského ulica 19/5
Senica, 905 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
034/654 32 05
Webstránka Miesto udalosti