Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Quo vadis

28. januára 202227. marca 2022

Výstava Quo vadis

Sochárske združenie Resculpture.sk, ktoré má v názve podtitul asociácia sochárov. Ide o voľné zoskupenie umelcov na generačnej báze, ktoré pozvoľna dopĺňajú mladšie ročníky.

Kurátor Roman Popelár o výstave Quo vadis

V rokoch 2010 až 2011 som Resculpture.sk spolu zakladal so sochárom Romanom Hrčkom ako Občianske združenie a bol som jeho prvým podpredsedom. Iniciátorom a odborným garantom činnosti OZ bol v tom čase prof. Jozef Jankovič, akad. soch., ktorý do veľkej miery koordinoval aktivity združenia. Základným poslaním združenia bol vtedy výskum v oblasti sochárskych realizácií na Slovensku (exteriér, interiér). Rovnako aj ich mapovanie a ochrana pred developerskými stratégiami. Sekundárne potom výstavná a prezentačná činnosť jednotlivých členov, či združenia ako celku.

Po niekoľkých zaujímavých výstavách a sympóziách v rokoch 2011 až 2014 a ukončenom výskume s názvom Sochárske diela na území Bratislavy (1945 – 2012), ktorý vyšiel knižne v r. 2013, som sa z aktivít v zdužení postupne stiahol. V priebehu nasledujúcich rokov som potom jednotlivých členov prizýval v dvojročných intervaloch do projektu s názvom Bienále plastiky malého formátu. To sa médiu sochy venovalo z inej perspektívy. Dnes prostredníctvom združenia aktívne pôsobí historička umenia Sabina Jankovičová, ArtD. Tá pokračuje v práci započatej pred desiatimi rokmi, teda venuje sa výskumu…

Výstava QUO VADIS je iniciatívou súčasného vedenia

Výstava QUO VADIS je iniciatívou súčasného vedenia OZ Resculpture.sk (Jozef Kurinec, Eva Masaryková, Karin Patúcová), ktorí výstavu začali plánovať ešte v roku 2020 k 10. výročiu vzniku združenia (r. 2021). Pandemická situácia vystavujúcich izolovala do ateliérov a v priebehu posledných rokov tak vzniklo mnoho sochárskych diel, ktoré budú na výstave v Senici vystavené po prvýkrát. Do pozície kurátora som aktívne vstúpil až vo fáze výberu diel pre výstavu, nakoľko výber autorov prebiehal prostredníctvom výzvy jednotlivým členom. Teší ma, že do projektu sú zapojení aj regionálni autori, ktorí sa do Záhorskej galérie J. Mudrocha v Senici po rokoch opäť vrátia.

Vystavujúci

Výstava Quo vadis

Výstava Quo vadis

Podrobnosti

Začiatok:
28. januára 2022
Koniec:
27. marca 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Záhorská galéria
Dokončené
+421 34 651 29 37
Email
zahorskagaleria@zupa-tt.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Záhorská galéria
Sadová ul. 619/3
Senica, 905 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
+421 34 651 29 37
Webstránka Miesto udalosti