Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Letecký deň detí – Senica

28. mája 2022 13:0018:30

Letecký deň detí - Senica

Najväčšie open-air podujatie Horného Záhoria Letecký deň detí pripravuje mesto Senica v areáli letiska v sobotu 28. mája od 13.00 h. Podujatie sa vracia po dvojročnej prestávke zavinenej pandemickou situáciou.

Letecký deň je “letecký” právom

Letecký deň detí v Senici sa nazýva „leteckým“ právom. „Okrem toho, že jeho zázemím je areál letiska, sú jeho pevnou súčasťou ukážky akrobatického lietania. Vo vzduchu i na zemi budú rôzne typy motorových lietadiel, ale aj vetrone. Podujatie je určené nielen deťom a organizuje ho mesto Senica v spolupráci so Záhoráckym aeroklubom Senica i ďalšími organizáciami a združeniami,“ uviedol predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Zdenko Čambal.

Letecký deň detí - Senica

Letecký deň detí – Senica

Súčasťou bude aj ukážka letky ministerstva vnútra – vrtuľník Mi-171. Nad hlavami zúčastnených preletí aj dvojmotorové lietadlo DA-42. Celý deň bude možné absolvovať vyhliadkové lety a pokochať sa pohľadom na Senicu a okolie,“ informoval vedúci letovej prevádzky Richard Záhumenský zo Záhoráckeho aeroklubu Senica.

Na zemi budú takisto pripravené ukážky leteckej techniky. K videniu bude aj svetoznáme ultraľahké lietadlo Shark, ktoré nedávno obletelo svet. „Pozývam všetky deti, ako aj ich rodičov a starých rodičov do areálu letiska. Pevne verím, že nás počasie nenechá v štichu a v sobotu 28. mája od 13.00 h budeme môcť vo vynikajúcej nálade osláviť Medzinárodný deň detí,“ avizuje najväčšie open-air podujatie na Hornom Záhorí primátor Senice Martin Džačovský.

Letecký deň detí - Senica

Letecký deň detí – Senica

Sprievodný program

Pre deti je okrem leteckej techniky pripravený aj bohatý sprievodný program. „Počas dňa ich zabavia animátori zo Združenia saleziánskej mládeže Domky. Tí si pripravili viacero zaujímavých úloh. Predvádzať sa nebude iba letecká technika, ale aj hasičská a colníkov. Chýbať nebude maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, kolotoče, nafukovacie atrakcie a veľa ďalších aktivít. Knižky s leteckou tematikou si pripravila Záhorská knižnica v zábavnom čitateľskom kútiku,“ informoval výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Zábavný program na pódiu

Okrem toho bude pripravený aj zábavný program na pódiu. „Predstavia sa na ňom deti a mládež z CVČ Stonožka, speváci a tanečníci zo ZUŠ Senica a na záver deti zabaví Záhorácke divadlo so svojou rozprávkou „Janíček Okusánek Nenásytný“. Letecký deň na senickom letisku zavŕši penová show, odporúčame preto rodičom, aby zobrali deťom veci na prezlečenie,“ doplnila hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

 

Letecký deň detí - Senica

Letecký deň detí – Senica

Doprava

Na letisku bude pripravené parkovanie popri leteckej dráhe. Auto však môžete v tento deň nechať odpočívať doma. Na Letecký deň detí sa môžete doviezť kyvadlovou mestskou hromadnou dopravou. Tá bude zachádzať priamo až na letisko z autobusovej stanice v hodinových intervaloch o 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 a 17.30 h. Z letiska na autobusovú stanicu v intervaloch o 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 a 18.00 h.

Letecký deň detí - Senica

Letecký deň detí – Senica

Zdroj: Mesto Senica

Podrobnosti

Dátum:
28. mája 2022
Čas:
13:00 až 18:30
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:

Organizátor

Mesto Senica
Dokončené
034/651 5004
Email
prednosta@senica.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Letisko Senica
Železničná 344/158
Senica, 905 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
+421 903 467 174
Webstránka Miesto udalosti