Smrdácka lavička

Smrdácka lavička, Smrdáky Autor: Vladimír Miček

Záhorie, známe svojou pokojnou krajinou, sa v roku 2023 môže pochváliť novou významnou atrakciou. Smrdácka lavička sa stáva miestom, odkiaľ môžete obdivovať krásu okolitej prírody a na chvíľu sa ponoriť do sveta detských rozmerov.

Dominanta na obzore

Smrdácka lavička vás pritiahne svojimi impozantnými rozmermi už z diaľky. S výškou tri metre a šírkou päť metrov sa stáva neprehliadnuteľným orientačným bodom v blízkosti kúpeľnej obce Smrdáky. Lavička ponúka nielen priestor na oddych, ale aj úchvatný výhľad na zvlnenú krajinu Záhoria.

Smrdácka lavička, Smrdáky Autor: Vladimír Miček
Smrdácka lavička, Smrdáky Autor: Vladimír Miček

Dielo podporené regiónom

Projekt gigantickej lavičky vznikol vďaka iniciatíve Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie. Financovanie zabezpečil Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúry. Lavička, vyrobená z kvalitne opracovaných drevených hranolov, predstavuje symbol inovácie a rozvoja v regióne.

Fotogenický magnet pre turistov

Smrdácka lavička sa rýchlo stáva obľúbeným miestom na fotografovanie. Každý, kto okolo nej prejde, sa rád zveční na snímke s touto unikátnou konštrukciou. Vďaka sociálnym sieťam získava lavička popularitu a stáva sa objektom mnohých príspevkov s virálnym potenciálom.

Smrdácka lavička, Smrdáky Autor: Vladimír Miček
Smrdácka lavička, Smrdáky Autor: Vladimír Miček

Výletné tipy v okolí

Lavička sa nachádza len necelý kilometer od centra obce a je ľahko dostupná pre všetkých návštevníkov kúpeľov. K lavičke vedie nenáročná prechádzka po žltej turistickej trase, ktorá vás prevedie cez vinohrady až k Miléniovému krížu, ďalšej významnej atrakcii oblasti. Milovníci krásnych výhľadov ocenia aj blízkosť rozhľadne Lipky, vzdialenej len šesť kilometrov nad obcou Unín. Cyklisti zase uvítajú blízkosť Záhorskej cyklomagistrály, ktorá ponúka príjemné spojenie s touto novinkou.

Smrdácka lavička ponúka zážitok, ktorý osloví každého

Smrdácka lavička je sľubným príspevkom k cestovnému ruchu v regióne a ponúka zážitok, ktorý osloví každého návštevníka túžiaceho po netradičnom dobrodružstve. Nechajte sa vtiahnuť do jej čara a pridajte sa k mnohým, ktorí si už zamilovali toto nevšedné sedadlo v srdci Záhoria.