Bilíkova chata

Bilíkova chata

Bilíkova chata, nachádzajúca sa v malebnom prostredí Vysokých Tatier, je obľúbenou destináciou pre turistov a milovníkov hôr. Ponúka nielen nádherné výhľady na okolitú prírodu, ale aj kvalitné služby a ubytovanie.

Poloha a dostupnosť

Bilíkova chata sa nachádza v stredisku Hrebienok vo Vysokých Tatrách, v nadmorskej výške 1255 m. Je ľahko dostupná pešo zo Starého Smokovca, kam premávajú vlaky z Popradu. Z Hrebienka vedie k chate zelená turistická značka a cesta trvá približne 5 minút. Alternatívne sa dá k chate dostať aj menej frekventovaným chodníkom z Tatranskej Lesnej, ktorý trvá približne 1,5 hodiny.

Bilíkova chata

História chaty

Na mieste dnešnej Bilíkovej chaty stála od roku 1875 Ruženina chata, ku ktorej neskôr pribudol väčší turistický hotel. Po požiaroch a prestavbách sa v roku 1934 postavila súčasná chata, pôvodne nazývaná Guhrova chata. Neskôr bola premenovaná na počesť Pavla Bilíka, významného lyžiara a účastníka Slovenského národného povstania. Chata prešla viacerými rekonštrukciami, ktoré postupne zvyšovali jej kapacitu a komfort pre návštevníkov.

Bilíkova chata

Služby a ubytovanie

Bilíkova chata ponúka ubytovanie v dvojlôžkových izbách a apartmánoch v podkroví. Celková kapacita je 29 lôžok a 1 prístelka. Návštevníci môžu využiť reštauráciu, vonkajšiu terasu a tiež fínsku saunu. Chata poskytuje ideálne podmienky pre turistov a horolezcov, keďže sa nachádza v blízkosti mnohých turistických trás a horolezeckých terénov.

Bilíkova chata – neodmysliteľná súčasť tatranskej turistiky

Bilíkova chata je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú oddych v krásnom prostredí Vysokých Tatier. Vďaka svojej polohe, histórii a kvalitným službám si získala obľubu medzi turistami a stala sa neodmysliteľnou súčasťou tatranskej turistiky. Ak plánujete výlet do Vysokých Tatier, určite nevynechajte návštevu tejto jedinečnej horskej chaty.

Bilíkova chata