Vodný svet Galandia otvára svoje brány

Galandia Zdroj: Mesto Galanta

Vodný svet Galandia, ktoré bolo obľúbeným miestom návštevníkov nielen mesta, ale aj zo širokého okolia sa opätovne otvára. Informovalo o tom mesto Galanta.

Galandia otvára svoje brány! Nachystajte si plavky, nafukovačky, príďte a zabavte sa na našich toboganoch, zrelaxujte v bublinkách a ochutnajte maškrty z našej reštaurácie. Navyše, deti do 4 rokov sú u nás stále zdarma. Tak ako, balíte už? Vyčarte sebe aj celej rodine úsmev na tvári,“ láka na návštevu vodného sveta samotná spoločnosť.

Vodný svet sa otvoril 8. júna. „V aquaparku nájdete nekonečné množstvo zábavy a radosti pre všetky vekové kategórie! Deti čakajú špeciálne detské bazény, šmýkačky, ihriská plné vodných atrakcií a pestré animačné programy počas celého leta,“ doplnilo mesto.

Kúpalisko otvorili v roku 2007 a bolo vyhľadávaným pre kvalitu termálnej vody a poskytované služby. Celková výstavba vyšla na osem miliónov eur. Galandiu prvýkrát zatvorili v roku 2015. Následne sa ju podarilo za 3,5 milióna zrekonštruovať a najdôležitejšie veci sa dali do poriadku. Opätovne bolo kúpalisko otvorené v roku 2019.

Galandia

Centrom komplexu s celoročnou prevádzkou je hlavný objekt, v ktorom má rozhodujúcu úlohu bazénová hala so štyrmi nerezovými bazénmi. Relaxačný bazén s rozlohou 364 metrov štvorcových je obohatený o divoký kanál, deväť trysiek, vzduchové hlavice, masáž chodidiel, vodný vír i zátylkové sprchy. Perličkový kúpeľ a hydromasážne trysky si môžete užiť v hypertermálnom kľudovom bazéne s teplotou 36 stupňov celzia.

Súčasťou interiéru je aj detský bazén a tobogán. V rámci haly je možné využiť služby samoobslužnej reštaurácie, na galérii sú umiestnené šatne pre mužov a ženy s hygienickými zariadeniami. K dispozícii sú aj základné relaxačné služby – masáže a sauny.

Vonkajší areál, prístupný počas letných mesiacov, ponúka 25 m plavecký bazén, vonkajší detský bazén so šmykľavkou, vonkajší výplavový relaxačný bazén s dvoma tobogánmi. Vonkajší s vnútorným areálom prepája výplavový relaxačný bazén doplnený o vodné delo, vodný chrlič, hojdací záliv a hydromasáže. Areál ponúka tiež bohatú ponuku občerstvenia, bezplatné parkovanie, lehátka a šatne s hygienickými zariadeniami.