Trnava Tourism ponúka bezplatnú prehliadku Pálffyovského majetku

Prehliadka Nepoznané miesta Zdroj: Trnava Tourism

Séria bezplatných prehliadok Nepoznané miesta regiónu Trnava pokračuje po letnej prestávke v sobotu 5. novembra opakovanou exkurziou kedysi slávneho Pálffyovského majetku.

Spolu s architektom spoznáte históriu chemickej továrne, ktorá vznikla ešte skôr, ako turisticky obľúbený Smolenický zámok.

Pre veľký záujem sa bude prehliadka, ktorá sa prvýkrát konala v máji tohto roku, opakovať v sobotu 5. novembra. Tvorí súčasť série bezplatných prehliadok Nepoznané miesta, ktoré predstavujú netradičné a zabudnuté miesta v Regióne Trnava.

Jesenná prehliadka bude opäť venovaná chemickej továrni. Po úspechu tej prvej v máji, kedy sa nám prihlásilo veľa záujemcov, ju teraz v novembri zopakujeme,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

So sprievodcom a architektom Miroslavom Beňákom sa dozviete viac o histórii a architektonickej hodnote chemickej továrne na Majdane neďaleko Horných Orešian. Tú založil Jozef Pálffy v rokoch 1880 – 1883 ako súčasť jeho ambiciózneho podnikateľského plánu.

Počas prehliadky v útrobách Malých Karpát sprievodca odhalí históriu tohto industriálneho klenotu a jeho okolia. To v minulosti slúžilo ako zázemie a robotnícka kolónia, dnes sa využíva ako obľúbená rekreačná oblasť.

Prehliadka je bezplatná, no miesto na nej je potrebné si vopred rezervovať. „Začína sa o 9:45 hod. a bude trvať približne dve hodiny. Na dopravu do Horných Orešian je možné využiť spoj prímestskej autobusovej dopravy z Trnavy, ktorý odchádza o 8:55 hod. z autobusovej stanice,“ dodáva Prostinák.

Rezervácia miest je možná na stránke Regiónu Trnava www.regiontrnava.sk/produkt/nepoznane-miesta.