Svetlonos na splave uzavrie vodácku sezónu v Trnavskom kraji zážitkov

Svetlonos na splave uzavrie vodácku sezónu v Trnavskom kraji zážitkov ZDROJ: KOCR Trnava Tourism

Teplé oblečenie, lampáše a chuť skúsiť niečo nové. To všetko budú potrebovať účastníci podujatia Svetlonos na splave, ktoré je symbolickou bodkou za vodáckou sezónou v Trnavskom kraji.

Vodáci hľadajúci nové dobrodružstvá, rodiny s deťmi i milovníci romantiky vyrazia na nezvyčajný výlet v sobotu 22. októbra, aby si užili neskorú jeseň v plnej kráse. Na výber majú splavy troch rôznych tokov.

Podujatie ukončí vodácku sezónu

Krajská organizácia cestového ruchu Trnavský kraj pripravila podujatie Svetlonos na splave, ktoré je uzatvorením vodáckej sezóny na Dunajských ramenách, Malom Dunaji i na Váhu v úseku okolo Hlohovca. Tam, kde na jar vodáci spolu s Vesnou rieky odomykali, ich pred zimou symbolicky uzamknú.

Po minuloročnom úspechu podujatia Dunajský svetlonos organizujeme rozlúčku s vodáckou sezónou i na ďalších dvoch miestach, teda aj tam, kde sme ju koncom apríla s Vesnou zahajovali. Slovanská bohyňa jari, života a mladosti odštartovala obdobie zážitkov na vodných tokoch, Svetlonos ju krátko pred Dušičkami ukončí,“ hovorí Agáta Mikulová, riaditeľka KOCR Trnavský kraj zážitkov.

Svetlonos na splave je pre každého

Podujatie Svetlonos na splave je určené pre každého, kto vyhľadáva unikátne zážitky. Termín, v ktorom sa slovenské rieky už poväčšine nesplavujú, priláka i skúsenejších vodákov, svetielkujúce lampáše zaujmú deti, jesenná príroda upúta milovníkov romantiky. Vďaka pokojným vodám všetkých troch tokov je podujatie vhodné pre každého. Vodácka výstroj (lode, pádla, plávacie vesty) bude zabezpečená, stačí sa dobre obliecť a nabrať odvahu vyraziť na vodu v menej zvyčajnom ročnom období.

Aj na jeseň sú naše rieky plné života. Volavky i kormorány môžete pozorovať v ich prirodzenom prostredí, na brehoch si všimnete stopy po bobroch. Výhľady z kanoe či katamaránu ozvláštnia pestrofarebné listy padajúce na vodnú hladinu. Lokálni sprievodcovia vás upozornia na všetko, čo stojí za pozornosť. V cieli bude všetkých čakať horúci čaj a možnosť opiecť si slaninu alebo špekáčik,“ uzatvára A. Mikulová.

Všetky ďalšie dôležité informácie o podujatí nájdete na web stránke Trnavského kraja zážitkov: https://www.krajzazitkov.sk/sk/svetlonos-na-splave/index

Ceny lístkov

Dospelá osoba: 17 €

Dieťa do 10 rokov: 12 €