Porota predstavila najkrajšie fotografie Záhoria za rok 2023

Fotografie Záhoria – Pri Sekulách Autor: Marek Včelka

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie zorganizovala minulý rok už šiesty ročník fotografickej súťaže o najkrajšie fotografie Záhoria. Dve víťazné diela budú v kampani propagovať tohtoročnú sezónu.

Do súťaže sa prihlásilo 36 autorov, ktorí poslali spolu 65 fotiek. V porovnaní s rokom 2022 je to o niečo menej, ale zvýšila sa kvalita. Bolo preto náročné určiť víťaza v hlasovaní odbornej poroty,“ uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj. Odborníci sa nakoniec zhodli. Ako najlepšie dielo ocenili fotografiu Pri Sekulách, ktorej autorom je Marek Včelka.

Druhého víťaza vybrala verejnosť hlasovaním prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Najväčší úspech mal Erik Števák a jeho fotografia „Smrdácka lavička“, ktorá získala 400 „lajkov“. Hlasovať bolo možné do konca minulého roka. „Záber vznikol 20. septembra a Mliečna dráha bola presne tam, kde je ju na fotke vidieť, teda smerom na juhozápad. Vhodné podmienky na fotenie sa začali o 20:41 hod., no musel som počkať, kým sa Mesiac stratí za obzorom,“ uviedol autor a doplnil, že najdôležitejšie je správne naplánovať čas a mať šťastie na vhodné počasie. „Samotné fotenie je už potom relatívne nuda,“ dodal.

Fotografie Záhoria - Smrdácka lavička Autor: Erik Števák
Fotografie Záhoria – Smrdácka lavička Autor: Erik Števák

Cieľom súťaže je prezentovať krásy Záhoria a rozvíjať cestovný ruch. „Som presvedčený, že aj na základe týchto záberov sa ľudia rozhodnú navštíviť náš región,“ povedal predseda predstavenstva OOCR Záhorie a zároveň primátor mesta Holíč Zdenko Čambal. Fotografie zo súťaže bude organizácia využívať na marketingové účely.

Dve víťazné budú lákať návštevníkov na Záhorie aj v rámci outdoorovej kampane. Vernisáž dvaciatky najlepších diel, spojená s odovzdaním cien pre víťazov, sa uskutoční v Kúpeľoch Smrdáky v máji 2024.

Fotografie Záhoria - Pri Sekulách Autor: Marek Včelka
Fotografie Záhoria – Pri Sekulách Autor: Marek Včelka