Cyklobus z Dunajskej Stredy premáva po novej trase

Opäť premáva cyklobus z Dunajskej Stredy, v tomto roku už po novej trase. Zdroj: Mesto Dunajská Streda

Cyklobus premáva v roku 2022 z Dunajskej Stredy na kompu do Kyselice, do Šamorína a do Čilistova. SAD Dunajská Streda sa  rozhodla pre novú trasu, pretože tento smer poskytuje viac možností pre cykloturistov a rodiny s malými deťmi, nakoľko v Čilistove je viac atrakcií a niekoľko cyklotrás.

Všetky spoje cyklobusu nadväzujú na lodné spoje kompy Vojka nad Dunajom-Kyselica, odkiaľ sa dá bicyklovať po cyklotrase, na ktorej jazdil cyklobus minulý rok. Autobusová spoločnosť chce poskytnúť alternatívu pre väčší okruh cyklistov. Spoločnosť očakáva, že o službu rastie záujem aj na základe spokojnosti s minulým rokom, keď cyklobusom cestovalo takmer 1000 ľudí.

Cyklobus odchádza o 9.00 a 14.00 h zo zastávky oproti Mestskému úradu v Dunajskej Strede a z Čilistova sa do Dunajskej Stredy vracia o 12.20 a 18.20 h. „Linka, ktorá propaguje cykloturistiku, aj bude premávať tento rok každú sobotu, nedeľu a cez sviatky podľa plánov až do 15. septembra. Služba je stále bezplatná. Premávka cyklobusu závisí od počasia, v prípade nepriaznivého počasia sa treba informovať na telefónnom čísle 0910 49 49 49,“ informovalo mesto Dunajská Streda.

SAD Dunajská Streda prevádzkuje počas letných prázdnin každú stredu aj linku Senec-Jelka-Čilistov na objednávku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavského kraja.

Cyklobus - cestovný poriadok
Cyklobus – cestovný poriadok

Zdroj: Mesto Dunajská Streda