Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Letný večer na hrade Revište

5. augusta 2023 18:0021:00

13€
Hrad Revište Zdroj: OOCR Región GRON

Hrad Revište, pôvodne vystavaný ako obranná pevnosť proti nepriateľskému svetu a strážca obchodných ciest, teraz otvára svoje hradné brány pre vás. Príďte si užiť letný večer v jeho očarujúcom prostredí.

Pod vedením samotného hradného pána Ratibora Mazúra, prejdeme hradom a zazrieme do jeho hlbokých histórií, ale aj súčasnosti. Uvidíte, ako sa hrad Revište menil a vyvíjal pod rukami Združenia na záchranu hradu Revište.

Pozveme vás, aby ste si prezreli všetky prístupné miestnosti – začneme delovou baštou a severnou vežou s nádherným výhľadom na údolie Hrona a ukončíme v tomto roku zrekonštruovanými hradnými pivnicami.

Vďaka inovatívnej aplikácii 3D Revište, si predstavíme hrad v jeho najväčšej sláve – 17. storočie. Dokonca sa budete môcť vyfotiť s hradnými pánmi Žigmundom a Eufrozínou z rodu Dóci.

Po skončení prehliadky bude príležitosť na oddych a ochutnávku produktov z farmy ARÓNIA Z PAJERA. Ochutnajte lahodné výrobky z ručne zberanej arónie, ktorá dozrieva na štáloch v obci Horné Hámre. Medzi chuťami vás prekvapí nielen šťava a džem, ale aj originálny alkoholický likér!

Záver večera bude patřiť interaktívnemu divadelnému predstaveniu Rómeo a Júlia od hudobno divadelného zoskupenia FÉDER TEÁTER, ktoré vás vtiahne do deja tohto najznámejšieho diela Williama Shakespeara.

Podrobnosti o prehliadke

TERMÍN PREHLIADKY:

5.8. 2023, 18:00

DOBA TRVANIA:

Približne 2-3 hodiny

CENA ZÁŽITKU:

13€ / osoba (v cene je i ochutnávka produktov z arónie vrátane alkoholických nápojov)

Vhodné pre deti od 10 rokov.

Vstupenky si môžete rezervovať online na www.zahoramizadolami.sk alebo prísť priamo na miesto bez rezervácie.

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Stretneme sa priamo na hrade o 18:00 hod. Doprava k hradu je individuálna. Parkovanie je pod hradom. Hrad je dostupný po 10 minútach chôdze po nenáročnej lesnej ceste.

Nezabudnite si priniesť pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Details

Date:
5. augusta 2023
Time:
18:00 až 21:00
Cost:
13€
Event Categories:
,
Event Tags:
,

Organizer

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON
Phone
+421 911 961 699
Email
riaditel@regiongron.sk
View Organizer Website

Venue

Hrad Revište
Revištské Podzámčie
Žarnovica, 966 81 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0905645946
View Venue Website