Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Do búdy na Hurbánka 2022

28. mája 2022

30€
Premiérový ročník podujatia Do búdy na Hurbánka nadviaže na dlhoročnú tradíciu Skalických búd. Foto: Vlado Miček

V tomto roku bude po prvý raz, čo Vínna cesta Záhorie pripravuje nové podujatie „Do búdy na Hurbánka“. Počas tohto podujatia organizátori aj návštevníci oslávia tohto patróna vinohradníkov.

Termín je čo najbližšie k termínu, kedy si tohto svätca pripomíname. Prvý ročník „Do búdy na Hurbánka“ sa bude konať v sobotu 28. mája 2022 v extraviláne mesta Skalica, takže na miestach, ktoré sú známe z podujatia Skalické búdy. „Tým, ktorí prídu po prvý raz veríme, že sa stanú známymi veľmi rýchlo. Okrem ponuky výborných vín bude pre návštevníkov v ponuke aj drobné občerstvenie, kultúra, pohostinské služby a veríme, že aj dobrá nálada,“ informovali organizátori.

Vína, ktoré si návštevníci zakúpia u búdarov budú rovnako ako počas podujatia Skalické búdy zvezené do Vínotéky Pri hájku. Tam bude aj výdajné miesto výzbroje návštevníka spolu s vinárstvom Winterberg na Predmestí.

Vstupenky

Vstupné, v ktorom sú tri kupóny na nákup vína v hodnote po 4,- €, zostáva zachované vo výške 30,- € na jedného návštevníka. Predaj vstupeniek začal 11. apríla 2022 a bude zabezpečený priamo v Skalickej vínotéke, ktorá sa nachádza v centre mesta na ulici Štefánikova 12, oproti predajni BILLA, počas pracovnej doby:

Po – Pia: 9.00 – 12.00 hod 13.00 – 17.00 hod

So: 9.00 – 12.00 hod

Rovnako ako počas Skalických búd bude možné si vstupenky objednať priamo u občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie prostredníctvom mailovej adresy vcz@vcz.sk. Na tejto adrese bude možné objednať vstupenky v neobmedzenom množstve. Po úhrade vstupeniek na účet, ktorý zašleme následne po ich objednaní spolu s výškou platby, budú vstupenky zaslané do 7 dní po pripísaní platby na účet. Vstupenky bude združenie posielať na zadanú poštovú adresu v objednávke vstupeniek. Vzhľadom k výške poštovných nákladov bude ku každej objednávke účtovaný poplatok vo výške 3 eurá.

Bližšie informácie o počte otvorených búd, množstve občerstvení a ostatných službách bude združenie priebežne uverejňovať na webe http://www.vcz.sk/.

K vínu je veľmi vhodný Skalický trdelník a preto združenie aj touto cestou ponúka možnosť si ho vopred objednať. Následne si ho možno zakúpiť priamo v sobotu a nedeľu 28. a 29. mája 2022 vo Vínotéke Pri hájku. Tam je čerstvo pečený na otvorenom ohni. Viac informácií nájdete na www.skalmex.sk. Objednávky môžete posielať na mail skalmex@skalmex.sk alebo telefonicky na čísle 0903 726 907.

Video z podobného podujatia Skalické búdy:

Podrobnosti

Dátum:
28. mája 2022
Cena:
30€
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:

Organizátor

Vínna cesta Záhorie
Email
vcz@vcz.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Vínotéka Pri hájku
Tehelňa 1984/39
Skalica, 909 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
0903 726 907