Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Apolienka z modrotlače

2. decembra 2023 10:0014:00

Apolienka z modrotlače

Trnavský samosprávny kraj spolu so Záhorským múzeom v Skalici pozýva obyvateľov regiónu a návštevníkov na očarujúce podujatie pre celú rodinu.

Kultúrna udalosť pre celú rodinu

V sobotu 2. decembra 2023 sa Záhorské múzeum na Námestí Slobody v Skalici premení na miesto stretnutia milovníkov kníh a tradičných remesiel.

Apolienka z modrotlače – rozprávkový príbeh pre malých i veľkých

Záhorské múzeum v Skalici otvorí svoje brány na autorské čítanie knihy Romany Košutkovej, Apolienka z modrotlače. Tento predvianočný deň ponúkne jedinečnú príležitosť zažiť kúzlo príbehu ryšavého dievčatka, ktoré sa vydáva na dobrodružstvo objavujúce starodávnu techniku modrotlače a ľudové vzory.

Podujatie je ideálnou príležitosťou pre rodiny s deťmi, aby spoločne strávili kvalitný čas a zároveň sa niečo nové naučili o našom kultúrnom dedičstve.

Interaktívne aktivity pre deti

Okrem čítania bude súčasťou programu aj beseda, kde sa účastníci budú môcť dozvedieť viac o knihe a jej pozadí. Následne sa deti môžu tešiť na tvorivú dielňu, kde si vlastnoručne vyskúšajú techniku modrotlače a vytvoria si svoj vlastný umelecký výtvor. Táto praktická časť podujatia je skvelou príležitosťou pre rozvoj kreativity a manuálnych zručností detí.

Informácie pre návštevníkov

Záujemcovia by mali svoju účasť zabezpečiť vopred rezerváciou miesta na uvedenom telefónnom čísle alebo e-mailovej adrese. Podrobnosti a rezervácie: 034/6644230, zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk. Viac informácií nájdete na webovej stránke múzea www.zahorskemuzeum.sk.

Nezabudnite si zarezervovať svoje miesto na tejto jedinečnej kultúrnej udalosti a staňte sa súčasťou oslavy tradičných slovenských remesiel a rozprávkového sveta knihy Apolienka z modrotlače. Zamestnanci múzea sa tešia na vašu návštevu!

Apolienka z modrotlače Záhorské múzeum, Skalica
Apolienka z modrotlače Záhorské múzeum, Skalica

Podrobnosti

Dátum:
2. decembra 2023
Čas:
10:00 až 14:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Záhorské múzeum
Dokončené
+421 (0)34/664 4230
Email
zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Záhorské múzeum v Skalici
Námestie slobody 13
Skalica, 909 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
+421 (0)34/664 4230
Webstránka Miesto udalosti