Rozhľadňa pod Klenovou

Rozhľadňa pod Klenovou Zdroj: Brezová pod Bradlom

V srdci Malých Karpát sa skrýva miesto, ktoré možno nie je tak známe ako iné turistické atrakcie, no bezpochyby si zaslúži pozornosť každého milovníka prírody a tichých výhľadov – Rozhľadňa pod Klenovou.

Úvod do tajov Klenovej

Táto idylická lokalita ponúka nielen únik od každodenného zhonu, ale aj nádherné panorámy a nezabudnuteľný zážitok z prechádzky karpatskou prírodou.

Cesta k rozhľadni

Hoci cesta k rozhľadni nie je oficiálne značená, návštevníci môžu spoľahnúť na plechové smerovníky a bielo-červené šípky, ktoré vás povedú k cieľu. Trasa vedie po asfaltovej ceste, ktorá sa postupne mení na lesný chodník a prechádza cez fascinujúce skalné útvary až k rozhľadni.

Rozhľadňa pod Klenovou Zdroj: Brezová pod Bradlom
Rozhľadňa pod Klenovou Zdroj: Brezová pod Bradlom

Výzva pre objaviteľov: Drevená krása s funkciou

Rozhľadňa pod Klenovou, postavená v roku 2015, je nielen pôsobivým dreveným dielom, ale plní aj praktickú funkciu monitorovania lesných požiarov. Výška 14 metrov a päť poschodí poskytuje dostatočnú výšku pre panoramatické výhľady, pričom posledné poschodie nie je prístupné verejnosti.

Nádherné panorámy

Z vrcholovej plošiny sa naskytá nezabudnuteľný výhľad na okolité lesy, vrch Klenová, Veľkú pec, Hornú Pustú Ves a ďalšie prírodné krásy. Výstup na rozhľadňu je odmenou samotnou – výhľadom, ktorý zapôsobí na každého návštevníka.

Možnosti návratu

Po obdivovaní prírody môžete zvoliť návrat rôznymi trasami alebo kombináciou neznačených lesných ciest a zelenej turistickej značky. Pre milovníkov miestnej gastronómie odporúčame zastaviť sa v Košariskách v reštaurácii Holotéch víška, kde sa môžete posilniť tradičnými kopaničiarskymi špecialitami.

Rozhľadňa pod Klenovou Zdroj: KrasyTT.SK
Rozhľadňa pod Klenovou Zdroj: www.KrasyTT.SK

Výzva pre objaviteľov

Rozhľadňa pod Klenovou je výnimočným miestom, ktoré pravdepodobne neobjavíte na titulných stranách turistických sprievodcov. Avšak práve jej pokoj a nekomerčný charakter robia z výletu k nej neopakovateľný zážitok. Objavte tento skrytý poklad Malých Karpát a nechajte sa očariť krásou, ktorú vám toto miesto ponúka.