Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Popradské pleso je ikonickou lokalitou každej turistiky vo Vysokých Tatrách. Toto miesto by žiadny návštevník Tatier nemal vynechať. Nachádza sa v Mengusovskej doline, obkolesené tatranskými štítmi Ostrvy, Tupej a protiľahlého hrebeňa s vrcholmi ako Satan, Malá Bašta a Patria.

Ľahká dostupnosť a nádherné okolie

Veľkou výhodou Popradského plesa je jeho ľahká dostupnosť po asfaltovej ceste. V lete sa sem môžete s celou rodinou vybrať pešo alebo na bicykli. Problém nebudú mať ani mamičky s detičkami v kočíkoch.

Prechádzka okolo plesa je nenáročná, veľmi oddychová a skutočným balzamom pre dušu. Pre vaše oči je to čarokrásna rozprávka. Breh plesa lemuje charakteristický Horský hotel a Majláthova chata, kde sa okrem ubytovania dá aj výborne najesť a oddýchnuť si pred túrou na Rysy, Ostrvu a iné.

Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Symbolický cintorín a história plesa

Neďaleko, v Limbovom háji, sa nachádza Symbolický cintorín. Sú tu umiestnené pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli vo Vysokých Tatrách ako i v iných svetových horstvách.

Samotné Popradské pleso sa vytvorilo po ústupe ľadovcov v poslednej dobe ľadovej. Údolie tak zaliala voda stekajúca z okolitých dolín a štítov. Voda v plese má typickú žltozelenú farbu.

Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Ako sa dostať k Popradskému plesu

Popradské pleso leží v Mengusovskej doline v nadmorskej výške 1500 m.n.m. Najjednoduchší prístup je po modrej značke od zastávky električky „Popradské Pleso” (1:15 min.) alebo zo Štrbského Plesa po červenej značke (1:30 min.).

K plesu sa dá dostať pešo, na lyžiach, bežkách a na bicykli po celý rok. K chate vedie asfaltová cesta, po ktorej je možný príjazd autom, ale len pre ubytovaných hostí a na zvláštne povolenie.

Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Trasy

Prvou je cesta zo stanice Popradské Pleso po modrej alebo žltej značke cez Symbolický cintorín. Druhou možnosťou je trasa zo Štrbského plesa po červenej značke (Tatranská magistrála) a ďalej po červenej alebo zelenej značke a ďalšou zo Sliezskeho domu po červenej značke okolo Batizovského plesa cez Ostrvu (3:30 hod).

Popradské Pleso, Vysoké Tatry

Popradské pleso je skutočnou perlou Vysokých Tatier

Pleso je skutočnou perlou Vysokých Tatier. Jeho ľahká dostupnosť a nádherné okolie lákajú turistov v každom ročnom období. Či už sa sem vyberiete na letnú prechádzku alebo zimnú lyžovačku, určite nebudete sklamaní.

Popradské Pleso, Vysoké Tatry