Duchonka, Prašice

Duchonka, Prašice

Duchonka je obľúbené rekreačné stredisko na západnom Slovensku. Nachádza sa v malebnom prostredí Považského Inovca, len 18 km od mesta Topoľčany. Toto miesto očarí každého návštevníka svojou krásnou prírodou, čistým jazerom a širokou ponukou aktivít.

Poloha a príroda

Rekreačné stredisko Duchonka leží v nadmorskej výške 275 m n. m., obklopené brezovo-borovicovým hájom. Vďaka svojej polohe v predhorí Považského Inovca poskytuje priaznivé klimatické podmienky pre dovolenku pri vode. Okolitá príroda je bohatá na faunu a flóru, ponúka množstvo turistických chodníčkov, výhliadok a zákutí pre hubárov.

Duchonka, Prašice

Vodná nádrž Duchonka

Jazero Duchonka je napájané potokom Železnica a nachádza sa 5 km severne od obce Prašice. Je obľúbeným miestom pre rekreantov, ktorí radi trávia čas pri vode. Okolie jazera poskytuje ideálne podmienky pre peších turistov, cyklistov a milovníkov prírody.

Aktivity a atrakcie

Duchonka ponúka široké možnosti trávenia voľného času. Návštevníci si môžu užiť rybolov, vodné športy, požičať si vodné bicykle a člnky. V blízkosti jazera sa nachádzajú tenisové kurty, volejbalové ihrisko, minigolf a stolný tenis. Pre peších turistov je pripravený náučný chodník z Duchonky do osady Kulháň, ktorý je dlhý 5800 metrov a vedie prevažne asfaltovou cestou.

Duchonka, Prašice

Ubytovanie a služby

V stredisku sa nachádza množstvo podnikových a súkromných chát, ktoré poskytujú ubytovanie pre návštevníkov. Autokemping Nová Duchonka ponúka kvalitný servis služieb, čistotu a poriadok. Návštevníci si môžu vychutnať príjemnú slnečnú pláž, čistú vodu a množstvo vybudovaných ohnísk.

Výlety po okolí

Dokonalú atmosféru pobytu na Duchonke spríjemňuje množstvo možností na výlety po okolí. Návštevníci môžu spoznať nielen krásnu prírodu, ale aj bohatú históriu destinácie. S celou rodinou sa môžu vybrať na prechádzku okolo jazera, vybrať si z pestrých cyklotrás alebo si zacvičiť jogu.

Duchonka, Prašice

Duchonka je znovunájdená dovolenková destinácia

Znovunájdená dovolenková destinácia Duchonka pre všetkých, ktorí hľadajú relax, šport, pohodu a zábavu v lone prírody. Či už ste mladý alebo starší, na jednodňovom výlete, stanovačke alebo autocempingu, Duchonka vás privíta s otvorenou náručou. Neváhajte a príďte spoznať toto očarujúce miesto na vlastnej koži.