Vo veži trnavských hradieb bude ochutnávka vín s vinárom

Ilustračné foto Zdroj: Trnavská viecha

Trnavská viecha a jej priestory budú hostiť v poradí už siedmu ochutnávku vín s vinárom vo štvrtok 24. augusta. Počas večera lokálne vinárstvo Kmeťo, ktoré produkuje vína garantujúce modranský pôvod, návštevníkom odprezentuje to najlepšie zo svojej produkcie.

Trnavská viecha sa nachádza v priestoroch severovýchodnej veže pôvodných historických hradieb na Michalskej 10 v Trnave. Zaujímavá je aj tým, že ponúka vína výhradne od lokálnych vinárov z Trnavy a okolia. Pravidelne obmieňa svoju ponuku vín a sektov a organizuje rôzne podujatia.

Degustačný večer s názvom Degustácia s vinárom vol. VII. sa bude konať vo štvrtok 24. augusta od 19:00 do 21:00 h. Rodinné vinárstvo z neďalekej Modry bude siedmym v poradí, ktoré odprezentuje svoje vína pod mestskými hradbami Trnavy.

„Víno Kmeťo patrí medzi to najlepšie zo slovenského vína. O svoje remeslo sa starajú už celé roky a vinohrad si odovzdávajú z generácie na generáciu. Ich rukami prešlo množstvo viniča a vďaka ich láske k hroznu, produkujú vína už viac ako 30 rokov. O to viac nás teší, že návštevníci budú môcť ochutnať poctivé modranské vína priamo od vinára,“ hovorí Tomáš Mankovický z Trnavskej viechy.

Súčasťou poslednej letnej degustácie bude osem vzoriek vín, ku ktorým dodá odborný výklad samotný vinár z vinárstva Kmeťo. „Okrem toho bude súčasťou večera aj občerstvenie vo forme krájaných syrov a mäsových špecialít, ktoré sa k degustácii hodia,“ dodáva Tomáš Mankovický.

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť na stránke www.trnavskaviecha.sk alebo osobne na mieste.

Miesto a čas konania Degustácia s vinárom vol. VII

24. 8. 2023, 19:00 h. – 21:00 h.

Michalská 10, 917 01 Trnava, Slovensko

Cena degustácie: 18€ v predpredaji a 20€ na mieste