Víkend plný vína a zábavy v Trnavskom regióne

Víkend plný vína a zábavy v Trnavskom regióne

Posledná aprílová sobota bude patriť vinárom v Trnave i v okolitých obciach. Návštevníci budú mať možnosť ochutnať kvalitné lokálne vína na viacerých degustáciách.

Randevú pri víne

Akcia s názvom Randevú pri víne sa bude konať v sobotu 27. apríla od 16:00 h. do 22:00 h. na Námestí SNP v Trnave. Malokarpatské vinárstva na nej predstavia návštevníkom to najlepšie zo svojej produkcie.

Počas prvého ročníka takéhoto rande s vínom budú môcť hostia degustovať tie najlepšie vína z malokarpatských vinohradov. Z Regiónu Trnava sú to napríklad produkty z renomovaných vinárstiev Terra Parna zo Suchej nad Parnou či Vína z Mlyna z obce Doľany. Ide o vynikajúcu príležitosť nielen na ochutnávku špičkových vín, ale tiež na spoznanie dlhej histórie ich výroby v našom regióne,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava
Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava

Zoznam vinárov je dlhý. Návštevníci budú môcť ochutnať vína z Modry od Víno Kmeťo a Vinárstvo Somorovský, z pezinského Vinárstva Križanovič & Prievozník, od ViaJur zo Svätého Jura, Carpate diem zo Šenkvíc, Baynach z Hlohovca. Takisto aj od Vinárstva Hanúsek z Vinosadov i Víno Holka a Vinárstvo Magula z okolia Trnavy.

Súčasťou verejnej degustácie bude tiež kultúrny program. Návštevníci si budú môcť popri ochutnávaní vypočuť dve hudobné vystúpenia kapiel SAYMI a RAMPÁŠ. Tie sa postarajú o príjemnú atmosféru počas sobotného večera spolu s DJ-om.

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť na mieste za cenu 15 eur, kde hostia dostanú pohár a desať degustačných lístkov.

Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava
Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava

Ružindolská degustácia vín

Ochutnávať víno sa bude i v neďalekej obci Ružindol. Tradičná akcia s názvom Ružindolská degustácia vín sa začne v miestnom kultúrnom dome v sobotu 27. apríla o 15:00 h. Podujatie už viac ako tridsať rokov organizuje Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Ružindole.

Už si ani nepamätám, kedy sme mali prvý ročník, rýchlo sme sa uchytili. Vinárov pribúda, najmä tých amatérskych. Čo je však skvelé, kvalita sa každoročne zvyšuje. Pravidelne mávame viac ako stovku lokálnych odrodových vín a niekedy k nám zavítajú aj vinári z Moravy,“ vysvetľuje Ľubomír Hečko, predseda Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov v Ružindole.

Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava
Ilustračné zábery Zdroj: Región Trnava

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na kvalitné vzorky vín, organizátori pripravujú i bohatý bufet jedál a nebude chýbať vystúpenie folklórneho súboru Rošindolčané.

Viac informácií o podujatí Randevú pri víne nájdete na stránke: https://fb.me/e/feRrACUoK

Novinky ohľadom Ružindolskej degustácie vín 2024 nájdete na webe: https://www.ruzindol.sk/obcan/kalendar-podujati/ruzindolska-degustacia-vin-2024-2157_788sk.html