Rezort Piešťany avizuje podujatia na tento rok, nebudú chýbať tradičné ťaháky ani novinky

Ilustračné foto Zdroj: Rezort Piešťany

Na stovky rôznych atraktívnych akcií pre všetky vekové kategórie sa môžu tešiť návštevníci a obyvatelia piešťanského regiónu počas celého roka 2023. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila termíny top podujatí.

Od prvého až po posledný deň tohto roka budú Piešťany a okolie potvrdzovať svoju povesť mesta podujatí. Organizátori pripravujú pre návštevníkov bohatú ponuku známych akcií aj rôznych noviniek, ktoré doplnia stabilnú ponuku regiónu.

Návštevníci Piešťan a okolia sa môžu aj počas roka 2023 tešiť na mnohé skvelé podujatia. Okrem tých, na ktoré sú dlhodobo zvyknutí, pribudnú aj nové akcie, ktoré ešte viac zatraktívnia náš región ako turistickú destináciu,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „Keďže zoznam akcií je dlhý a bohatý, odporúčam sledovať náš kalendár podujatí dostupný na adrese https://kalendar.rezortpiestany.sk/podujatia. Kalendár priebežne a neustále aktualizujeme, takže si tam každý môže nájsť informácie, ktoré práve potrebuje.

Letná sezóna patrí tradične umeleckým remeslám

Rezort Piešťany hneď v úvode roka pozýva na top podujatia. Začiatok letnej sezóny patrí už tradične niekoľkodňovej prehliadke umeleckých remesiel a nebude to inak ani tento rok. Počas toho istého víkendu sa uskutoční aj festival letectva a krátko nato aj oficiálne otvorenie letnej kúpeľnej sezóny s bohatým programom. Ani tento rok nebudú chýbať známe medzinárodné podujatia – hudobný festival a noblesná prehliadka automobilových veteránov. Leto v regióne vyvrcholí slávnym bálom, festivalom pouličného umenia a športovým zápolením železných mužov. Sezónu uzatvorí filmový festival a neodmysliteľná kvetinová súťaž.

Samozrejme, okrem týchto spomenutých najväčších podujatí sa budú v piešťanskom regióne konať ešte stovky ďalších akcií, na ktoré tiež každého srdečne pozývam. Okrem toho budeme v roku 2023 oslavovať 910. výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch, ktorá sa objavila v Zoborskej listine z roku 1113. Už teraz teda môžem sľúbiť, že návštevníci nášho regiónu sa majú naozaj na čo tešiť a každý si u nás určite nájde program podľa svojej chuti,“ dopĺňa Nevolná.

Prehľad TOP podujatí v roku 2023

    19. – 21.5.           Tradičné umelecké remeslá

    20. – 21.5.           Festival letectva Piešťany 2023

    18.5. – 7.7.          68. music festival Piešťany

    2. – 4.6.                Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

    8. – 11.6.              Piešťanské zlaté stuhy 2023

    22.7.                     Krojovaný Anna Bál 2023

    4. – 5.8.                Piešťany Street ART festival 2023

    6.8.                        Slovakman 226

    18. – 20.8.           Hody Trebatice

    18. – 20.8.           JAZZDIVAS.SK – International Women’s Jazz Festival Piešťany

    11. – 17.9.           Cinematik  – 18. medzinárodný filmový festival

    20. – 24.9.           Victoria Regia 2023

    1.10. – 30.11.    Piešťanské rendezvous 2023 – 25. ročník česko – slovenského festivalu

    24.11. – 31.12.  Vianočné trhy 2023