Medokvas v Smoleniciach sa uskutoční vo Včelárskej záhrade

Medokvas v Smoleniciach Zdroj: Včelovina

Včelárstvo a medovinárstvo Včelovina v Smoleniciach niekoľkokrát do roka organizuje podujatie venované medovým nápojom vo svojej Včelárskej záhrade. V sobotu popoludní ho bude sprevádzať živá hudba a program pre deti.

Jarný festival Medokvas sa začne v sobotu 20. mája o 15.00 h. V areáli, v ktorom sa okrem záhrady pre verejnosť nachádza tiež výroba, Medová kaviareň a obchodík. „Sme veľmi radi, keď ľudia, ktorí naše výrobky poznajú napríklad z vianočných trhov, si ich po návšteve u nás spájajú s týmto miestom. Včelárska záhrada je najkrajšia, keď je plná návštevníkov, ktorí sa tu dobre cítia,“ hovorí Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina.

Novinkou bude malinovo-medový radler

Počas sobotného popoludnia bude návštevníkom spríjemňovať pobyt pod Smolenickým zámkom živá hudba, food trucky, stánky s jedlom a špeciálne pripravované drinky s medom a medovinou.

Novinkou bude malinovo-medový radler, rôzne miešané nápoje s medovinou, a okrem stálic budú mať premiéru aj dva nové food trucky. Hostia budú môcť zároveň ochutnať jedenásť druhov medovín, sajder, čapované medové pivo a medový „burčiak-medokvas“. Samozrejme, všetko sa vyrába priamo u nás,“ dodáva Kudláčová.

Návštevníci budú môcť počas sobotného popoludnia a večera absolvovať náučné prehliadky Včelárskej záhrady a výroby medoviny. Areál je vhodný aj pre najmenších hostí, a tak organizátori pripravili pre deti zábavné hry a maľovanie na tvár.

Jarný Medokvas je ideálnou príležitosťou vychutnať si deň s priateľmi mimo mesta alebo zakončiť výlet na Smolenický zámok či do Jaskyne Driny v areáli s pohodovou atmosférou. Smolenice sú veľmi dobre dostupné ako vlakovým, tak aj autobusovým spojením, či už z Bratislavy alebo z Trnavy,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Festival medových nápojov Medokvas sa konal prvýkrát v roku 2015, Majitelia svetovo oceňovaného včelárstva a medovinárstva Včelovina zo Smoleníc ho organizujú každoročne na jar, v lete a na jeseň.

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na stránke www.vcelovina.sk. Bude ich možné zakúpiť aj priamo na mieste. Výťažok z podujatia bude použitý na rozvoj Včelárskej záhrady.

Miesto a čas konania festivalu Jarný Medokvas

Areál medovinárstva Včelovina, Továrenská 10A, Smolenice od 15:00 do 21:00 h.

Vstupenky v predpredaji na www.vcelovina.sk. Pre dospelých 5 € (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov) a pre deti nad 6 rokov symbolické 1€. Vstupné na mieste: pre dospelých 7€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov).