Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Výstava Kultúrneho spolku Spoločnosti MAMŰ

14. marca24. apríla

Kolektívna výstava Kultúrneho spolku Spoločnosti MAMŰ

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva na medzinárodnú kolektívnu výstavu Kultúrneho spolku Spoločnosti MAMŰ.

„Sme veľmi radi, že v našej galérii máme opäť možnosť privítať výnimočných zahraničných autorov. Kolektívne výstavy sú zaujímavé svojou rôznorodosťou a tak si každý návštevník určite príde na svoje,“ uviedla kurátorka fondu výtvarného umenia v Baníckom múzeu v Rožňave Eva Lázárová.

Kultúrny spolok Spoločnosti MAMŰ z Budapešti je už niekoľko desaťročí pravidelným účastníkom maďarského kultúrneho života. A aj naďalej sa aktívne zúčastňuje na podujatiach súčasného umenia. Jeho cieľom je formovať čo najrozmanitejší kultúrny život, pokryť profesionálne segmenty a vytvoriť príležitosť na mobilitu medzi žánrami.

Na uvedené účely združenie organizuje kultúrne podujatia a prevádzkuje Galériu MAMŰ. Pravidelne každý mesiac organizuje podujatia súčasného umenia, skupinové a samostatné výstavy. Rovnako aj ďalšie programy – hudobné a čitateľské večery, prezentácie katalógov, či prezentácie umelcov. Momentálne má združenie 215 členov. Členská základňa ale z roka na rok narastá vzhľadom na odbornú kvalitu a aktivitu, ktorú združenie vyvíja.


Podrobnosti

Začiatok:
14. marca
Koniec:
24. apríla
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Banícke múzeum
Telefón:
+421 58 734 37 10
Email:
banickemuzeum@gmail.com
Zobraziť web - Organizátor

Miesto udalosti

Banícke múzeum
Šafárikova 31
Rožňava, 048 01 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 58 734 37 10
Zobraziť web - Miesto udalosti