Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

S vetrom o preteky

2. decembra 202129. apríla 2022

Výstava historických bicyklov a cyklistických doplnkov z Trnavy a okolia

Výstava historických bicyklov a cyklistických doplnkov z Trnavy a okolia s názvom S vetrom opreteky bude prístupná v múzeu do 29. apríla 2022.

S činnosťou Združenia cyklistických nadšencov Velo Veterán Klub Tyrnaviavelo sa akiste Trnavčania stretli na rôznych podujatiach. Na nich si pripomenuli atmosféru cyklistov v minulosti – najmä však éru cyklistov z obdobia od prvej republiky po 40. roky 20. storočia.

Páni a dámy v kostýmoch na dobových, pekne zreštaurovaných bicykloch pútali pozornosť verejnosti všade, kadiaľ prechádzali. Táto skupina nadšencov má za sebou aj zopár výstav. Už minulý rok plánovanú výstavu v múzeu prerušila pandémia, a tak sme sa k tejto téme vrátili.

Okrem zbierky historických bicyklov sa skupina Tyrnaviavelo predstavuje aj zbierkou doplnkov. Ide napr. o historické cyklistické lampy, zvončeky, zámky a pod., ďalej dobových odevov, prípadne ich replík, reklám niekdajších obchodov v Trnave a na okolí a pod. Západoslovenské múzeum v Trnave doplnilo výstavu odevmia  drobnými predmetmi. Ide napr. o ceny pre víťazov cyklistických pretekov v Trnave a bicyklom ľudovo zvaným „kostitras“.

Na cyklistickej výstave nesmie chýbať miesto pre bicykle či doplnky od trnavských predajcov, ako bol Jozefa Péchy, Štefan Dalmády, Franta Oudes, Rudolf Vaculík, Hermann Fiíscher a Pavol Lojkovič.

Múzeum však plánuje po zlepšení pandemickej situácie vernisáž výstavy S vetrom o preteky a zároveň stretnutie cyklistických nadšencov s verejnosťou. Výstavu organizuje múzeum v spolupráci s klubom Tyrnaviavelo.

Výstava S vetrom o preteky

Výstava S vetrom o preteky


Podrobnosti

Začiatok:
2. decembra 2021
Koniec:
29. apríla
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Miesto udalosti

Západoslovenské múzeum
Múzejné námestie 3
Trnava, 033/5512913 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
033/5512913
Zobraziť web - Miesto udalosti